Moja zlá komunikácia

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Moja zlá komunikácia

Odoslaťod LuboChess So Nov 13, 2010 10:09 pm

Osobne ako som i v minulosti deklaroval som za to, keďže toto je fórum (nie oficiálna hlavná stránka), aby sa tu písalo o čomkoľvek (zvlášť v sekcii voľná diskusia) až na nejaké abnormálne extrémne vybočenia a excesy a s výnimkou hrubých vulgarizmov, pri ktorých ako sa hovorí "by sa nejedná slušná dáma červenala". (zároveň príspevok v ponechanej forme je často-krát vizitka prispievateľa - každý súdny čitateľ si už názor urobí),

+ bol by som za vylepšenie web- fóra - keď sa niečo zmaže (obsahovo), aby aspoň ostala správa (s menom nicku a časom

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho/alternatívne príspevok bol vymazaný) | (názov nicku) (čas 09.11.2010 9:04 |

(jednak by sa vedelo, že sa to zmazalo i pre všetkých, resp. zabránilo nezmyslom, keď niekto na niečo zareaguje ale vzhľadom na predošlý vymazaný text to nedáva zmysel)
navyše niektoré príspevky si človek (ak má šťastie prečíta) a po pár hodinách (niektoré dokonca po pár dňoch) zmiznú, už to tiež nemá efekt
(prehnaná cenzúra nemá zmysel i z toho dôvodu, že to nebráni to napísať znova, prípadne na inej webovej stránke, či pod iným nickom, inej IP adresy).
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Július Gajarský So Nov 13, 2010 10:44 pm

Seba(šach)zničujúce...
Malosť na n-tú...
Smutné...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod asi quasi3 Ne Nov 14, 2010 8:57 am

Vážení priatelia,
po posledných nedôstojných zásahoch horlivej cenzúry a predpoklade, že sa toto Forum bude "čistiť" od nepohodlných a v budúcnosti kompromitujúcih príspevkov som si celé Fórum k dnešnému dátumu (zhruba 670MB) stiahol pomocou špeciálneho programu WinHTTrack na plnohodnotné prezeranie stránok off-line.
Fórum tak bude archivované v stave tesne po cenzorských zásahoch pre použitie v budúcnosti.

Nasledujúci príspevok mi bol dňa 14.11. zhruba o 01:00 okamžite po uverejnení cenzúrou zmazaný.

NA ZAČIATKU PRÍSĽUB ZMENY – NA KONCI ŠKANDALÓZNA CENZÚRA...

Pán prezident, neviem do akej miery bola úprimná vaša snaha o zmenu a zlepšenie vašej komunikácie, ale musíte uznať, že skončila absolútnym debaklom a fiaskom v podobe cenzúry, ktorá nemá s demokraciou nič spoločné... Tak ako odradila od písania pána Diviaka, Danadu a iných- odradila i mňa. V mojom poslednom príspevku, skôr ako zasiahne „neomylná“ ruka cenzora by som vám rád venoval zopár (možno) užitočných myšlienok.

Výbušným jadrom vašej zlej komunikácie, pán prezident, je fakt, že mnohokrát nepomenúvate veci ich pravými menami, často úmyselne zavádzate a klamete šachovú verejnosť. Ako príklad uvediem váš výrok, kde ste dali do jednej vety dve veci, ktoré spolu absolútne nesúvisia s cieľom mystifikovať čitateľa: „...rokujeme so sponzormi, tento rok sme získali do rozpočtu o milión (SK) viac ako sme čakali...“ (M.Huba, Fórum 19.10.2010)
Rokovať so sponzormi ešte neznamená získať peniaze do rozpočtu zvonka. Rokujete už 18 mesiacov a s akým výsledkom? Takmer nulovým, SŠZ rovnako ako predtým len otŕča dlaň a čaká, čo mu kvapne zo štátneho rozpočtu, resp. potrebné peniaze vyžmýka z útrob členskej! Na to netreba nijaké zvláštne umenie... Hneď v ďalšom výroku za čiarkou uvádzate, že ste „získali“ do rozpočtu o milión Sk viac, ako sa čakalo. V skutočnosti ste tie peniaze nezískali, ale DOSTALI a to je podstatný rozdiel. Pred parlamentnými voľbami totiž minulá vládna koalícia (ako býva dobrým populistickým zvykom) schválila CELOPLOŠNE VŠETKÝM športovým zväzom dotácie zo štátnej kasy. Takže navýšený rozpočet nebol výsledkom geniálneho lobizmu pána prezidenta, ale trpezlivo nastavenej dlane - čo by zase dokázal naozaj hocikto…

Na vašu otázku: „Prečo sa človeku stane, že keď mu na niečom záleží, tak dokáže zraniť ľudí vo svojej blízkosti?“ (M.Huba, Fórum 19.10.2010) odpoviem len toľko, že ďalším vaším nedostatkom je, že vyslovene obľubujete u svojich oponentov submisívnu komunikáciu. Akonáhle narazíte na skutočného odborníka-osobnosť s iným názorom, ako je ten váš, nedokážete priznať svoj omyl, resp. neodbornosť a pristupujete k intrigám a podpásovým úderom. Takto sa stávate výrazne dezintegrujúcim prvkom v našom hnutí... Nezáleží vám totiž na správnej veci, ale na presadení svojho názoru, na pretlačení „svojho“ človeka... a tak veľmi často nezraňujete, ale doslova „zabíjate“ elán a odbornosť skrytú v cenných ľudoch vo vašej blízkosti. Dokážete si porátať, koľkých naslovovzatých odborníkov, ktorí by boli ochotní niečo urobiť pre hnutie za symbolickú cenu, ste od seba doslova odohnali primitívne vedenými útokmi?!

Hneď vaša prvá skúška z novej komunikácie bol prepadák, keď ste nedokázali GM Mrvovi odpovedať na úplne legitímnu otázku a snažili ste sa ho (neúspešne) skompromitovať… Ste síce silný protivník, ale vašou achillovou pätou je, že nepoznáte svoje limity – a to vás aj napokon ničí. Skompromitovali ste naše hnutie podporou skorumpovaného diktátora a nedokážete si to priznať… Pritom vyhlasujete, že: “Ak je potrebné nájsť "vinníka", tak som pripravený sa prihlásiť.” (M.Huba, Fórum 19.10.2010) Namiesto toho ste nechali za seba sebazničujúco „hovoriť“ pána Ch., resp. nešetrnú ruku cenzora! Stále nechápem, čo bolo závadové na zmazaných príspevkoch – hlavne na veľmi kultivovanom a výstižnom poslednom príspevku pána Hažíra...?!

Napísali ste: „Komunikácia sa musí zlepšiť a ja zo svojej strany urobím preto maximum, tiež prosím aj ostatných prispievajúcich o podobnú snahu.“ (M.Huba, Fórum 19.10.2010)
Tou “podobnou snahou” bola reakcia mnohých čitateľov dať vám priestor,aby ste odpovedali na pálčivé otázky, ktoré trápia šachovú verejnosť. Vy ste si však pod týmto slovným spojením predstavoval ich tiché mlčanie a prehliadanie prešľapov.

Ak by sa vám podarilo očistiť svoju komunikáciu o pár zhubných nástrojov (časté zavádzanie, lož, intrigy, osočovanie, nemiestny sarkazmus a podpásové údery…) mohli by ste sa postupne stať akceptovateľným pre všetkých, nielen pre skupinupochlebovačov. Škodoradostných čitateľov určite napadne myšlienka – čo by potom z vašej komunikácie zostalo? Ale ja verím, že niečo dobré, na čom by sa dalo stavať, by sa predsa len našlo.

Aj ja sa lúčim sa s týmto Fórom... pokiaľ aj tento príspevok nebude cenzúrou odstránený...
asi quasi3

Založený: Ne Nov 14, 2010 8:53 am

Odoslaťod asi quasi3 Ne Nov 14, 2010 11:16 am

Malé upresnenie:
Veta: Pred parlamentnými voľbami totiž minulá vládna koalícia (ako býva dobrým populistickým zvykom) schválila CELOPLOŠNE VŠETKÝM športovým zväzom dotácie zo štátnej kasy.
Mala byť uvedená zrozumiteľnejšie: Pred parlamentnými voľbami totiž minulá vládna koalícia (ako býva dobrým populistickým zvykom) schválila CELOPLOŠNE VŠETKÝM športovým zväzom navýšené dotácie zo štátnej kasy.
asi quasi3

Založený: Ne Nov 14, 2010 8:53 am

Odoslaťod Jozef Ne Nov 14, 2010 6:00 pm

Prestať na DF chodiť? Prestať na DF prispievať? A prečo? Často počúvam členov SŠZ,že na DF nemá zmysel chodiť,že sa tu píšu len kraviny a podobne. Keď sa dám do rečí s tým členom tak odrazu zistím,že veľmi podrobne vie kto, čo píše - to znamená že DF číta a číta ho veľmi veľa ľudí. Myslím,že ho čítajú všetci členovia VV a aj Rady a to je to najdôležitejšie. Práve naopak, myslím,že by tu malo diskutovať oveľa viac ľudí, veď nie všetkých môže prezident tak zosmiešňovať ako ihneď po ich prvom príspevku zosmiešňoval diskutujúcich z Levíc (pán prezident na to sa tak ľahko nezabúda). Ja nechcem veľa - chcem len, aby Komisia mládeže zverejnila koncepciu a podľa nej začala robiť. Vyzývam aj členov KM, aby toto žiadali od p. Gregora, aby aj oni mohli robiť podľa toho. Zatiaľ páni a dáma nie je cítiť,že práve Vy ste v komisii.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba Ne Nov 14, 2010 8:58 pm

Priatelia, nechcem byť nezdvorilý, ale táto téma je ]moja zlá komunikácia nie vaša..... Pretože sa komunikáciou živím už viac ako pätnásť rokov, samozrejme, že mám snahu sa v rámci svojich skromných možností zlepšovať.

Všetkým prispievateľom ďakujem za pomoc a konkrétne návrhy v čom by som sa mohol a mal zmeniť k lepšiemu. Naozaj si to cením :!:

Pre mňa je týmto táto téma nateraz uzavretá, čím samozrejme nebránim nikomu sem prispieť a skúsiť sa tiež zamyslieť nad svojou komunikáciou.

Pekný večer.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.