Dotaz na administrátora - mazanie príspevkov

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Dotaz na administrátora - mazanie príspevkov

Odoslaťod QuasiChess Št Nov 11, 2010 9:21 am

asi quasi:
Ja som zase s administrátorom veľmi spokojný. Fóru sa naozaj venuje, rôznymi užitočnými zásahmi, dopĺňaním ďalších vecí a pod.
Táto téma mohla byť kľudne zmazaná celá - sú na to rozumné argumenty, tak ako sú aj rozumné argumenty na jej zachovanie.
QuasiChess

Založený: St Okt 27, 2010 4:14 pm

Odoslaťod asi quasi Št Nov 11, 2010 9:37 am

Ano suhlasim, foru sa dostatocne venuje. Ale tiez je len clovek... a kto robi, robi aj chyby...
Ja mu vytykam len lednu-jedinu: dvojaky meter.
Mal by si spravit resers inych renomovanych for a ostrych prispevkov v nich... Potom by mozno pochopil, ze opravnene velmi kriticke prispevky adresovane uzkemu vedeniu SSZ - ktore (nazvite si to "diplomaticky" ako chcete) pospinilo meno nasho hnutia - boli len slabym odvarom toho, co sa akceptuje na inych renomovanych forach.
Naozaj sa teraz citim, ako nespokojny zamestnanec sukromnej s.r.o.
asi quasi

Založený: Po Okt 18, 2010 8:23 am

Odoslaťod Ondrej Danada Št Nov 11, 2010 10:31 am

Na otázku prečo som zmazal príspevky som dal jasnú a jednoznačnú odpoveď. O dvojakom metri ťažko hovoriť, lebo som doteraz udelil iba 3 bany:
- jeden za vulgarizmy, používa ich niekto, komu som ban nedal?
- jeden za opakované vkladanie a zahlcovanie témy politicko-náboženským obsahom, dokonca niektoré aj v cudzom jazyku. Propaguje tu ešte niekto nejakú politickú stranu či náboženstvo?
- jeden za nevhodnú formu diskutovania - kopírovanie príspevkov do viacerých tém, neprimerané zvýrazňovanie, po obsahovej stránke na hrane/možno až za hranicou akceptovateľnosti. Kopíruje ešte niekto príspevky do viacerých tém? Používa ešte niekto zvýrazňovacie prvky na iné účely ako štruktúr ovanie textu?

Ak ste na žiadnu otázku neodpovedali kladne, nemôžeme sa o žiadnom dvojakom metri baviť.

K iným fóram, pochybujem, že by na iných fórach mohla vzniknúť takáto diskusia. Téma by bola zrušená a jej zakladateľ skončil s banom. Viem, že na správnosť existencie tejto témy sa názory líšia, no ja som otvorený aj takejto diskusii. Počet aktívnych diskutujúcich nie je na toľko veľký, aby sa museli uplatňovať striktné pravidlá a cenzúry, radšej nech je diskusia voľnejšia a nech žije!
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod LuboChess Št Nov 11, 2010 10:46 am

K tým rešeršom renomovaných fór - nemusíme chodiť ďaleko napr. na sme.sk
bežne mažú príspevky (vidno to pri príspevkoch, kde zaznamenané koľko ich bolo zmazaných pre porušenie kódexu diskutujúceho)
Pre porovnanie:

Čo je v diskusiách zakázané

* Pristupujte k ostatným používateľom našich služieb s úctou. Akékoľvek osobné útoky, vyhrážky a obťažovanie budú potrestané zmazaním príspevku a/alebo vášho diskusného konta.
* Absolútne neprípustné sú príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy.
* Zakázané je písať diskusné príspevky v cudzom mene, vydávať sa za zamestnanca, alebo správcu služby SME.sk alebo za inú (najmä verejne činnú) osobu, ktorá by sa takýmto konaním mohla cítiť poškodená.
* Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku alebo príspevkom s grafickými prvkami, ktorých cieľom je pritiahnuť naň pozornosť (napr. písanie textov veľkými písmenami).
* Neprípustné je propagovať v diskusiách komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky.
* Zakázané je vkladať do diskusií texty, ktorých autorom nie je samotný diskutujúci (citáty), v rozsahu viac ako jeden typický odsek.
* Zakázané je vkladať do diskusií informácie o identite iných diskutujúcich bez ich súhlasu, najmä ich adresu alebo telefónne číslo a podobne.

Na pravda.sk obdobne tam už dokonca zaviedli pri zaregistrovaní nicku povinnú autorizáciu cez sms správu
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod QuasiChess Št Nov 11, 2010 11:19 am

LuboChess:
Nestačilo dať na tie pravidlá odkaz? Bolo to tu treba celé kopírovať?
Po prečítaní tých pravidiel sa mi zdá, že to je tak trochu gól do vlastnej siete. (osobné útoky, vyhrážky a pod.)
Toto fórum nemá veľmi zmysel porovnávať s diskusiami Sme či Pravdy, sú to fóra s úplne inými parametrami.
Po zavedení rôznych reštrikcií môže nastať výrazný pokles príspevkov a tým aj čitateľov.

Ondrej Danada:
V tejto téme by asi zakladateľovi témy nemal hroziť ban. Podstatu témy podlo vypáčil z iného diskutujúceho.
QuasiChess

Založený: St Okt 27, 2010 4:14 pm

Odoslaťod LuboChess Št Nov 11, 2010 11:23 am

QuasiChess tie pravidla boli na stranu, vybral som z nich to podstatné
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Jozef Št Nov 11, 2010 11:38 am

To Ondrej: Keď som si pozrel na zásady sme , ktoré zverejnil LuboChcess ,tak som nadobudol presvedčenie,že najviac zmazaných príspevkov a asi aj banov by tu mal mať prezident a(bod 1) a Lubo Chess (predposledný bod). Určite som aj ja písal príspevky na zmazanie alebo aj na bany, ale pokiaľ nebude trestaný rovnakou mierou funkcionár tak prečo by mal byť trestaný radový člen a preto si dovolím občas viac ( a asi nie len ja).
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess Št Nov 11, 2010 11:59 am

Jozef a kde som mal 1 citát viac než na jeden typický odsek (to znamená nie 1 veta, ale napr. na pol strany či stranu) :?:
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Jozef Št Nov 11, 2010 12:03 pm

:D :D :D :D
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Ondrej Danada Št Nov 11, 2010 12:12 pm

Pán Hlaváčik, aj z toho dôvodu, ktorý uvádzate, bod 1 neaplikujem na žiadneho diskutujúceho. To by som dokonca musel niekedy možno dať ban aj sám sebe...

Predposledný bod sa do tejto diskusie nehodí, keď idem reagovať napr. na 10 vecí 3 rôznym diskutujúcim, tak použijem 10 odsekov s citátmi prekladaných 10 odsekmi mojich reakcií. A to je v poriadku. Ak diskutujeme o nejakom spore, kde citujeme pravidlá, tiež požijeme viacero odsekov, preto toto pravidlo neuznávam.

Lubo, typický odsek je v podstate priemerný odsek. Je na tomto fóre bežné mať odsek na pol strany? Ak hej, tak máš pravdu. Ak je to výrazne menej, tak asi to celkom typický odsek v tomto kontexte nebude.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.